Mes tai atliekame kokybiškai!

Teisminis skolos išieškojimas

Kada verta kreiptis į teismą?

Teisminis skolos išieškojimas reiškia kreipimąsi į teismą. Teisminį procesą verta pradėti tuo atveju, jei ikiteisminio skolos išieškojimo procedūra pasirodė neefektyvi arba skolininkas nesilaiko pasiekto susitarimo sąlygų.

Ieškinys arba pareiškimas dėl teismo įsakymo

Nuo ginčo sudėtingumo ir kai kurių kitų aplinkybių priklauso būdas, kurį parenkame kreipimuisi į teismą:

  • Pareiškimas dėl teismo įsakymo – tai supaprastintas procesas, kuris leidžia greitai ir su minimaliomis išlaidomis gauti vykdomąjį dokumentą priverstiniam skolos išieškojimui. Šiuo atveju teismas neskiria posėdžių bylos nagrinėjimui, teismo sprendimas yra priimamas teismui pateikto pareiškimo pagrindu.
  • Ieškinys – kaip taisyklė, sudėtingesnis, brangesnis ir ilgiau užtrunkuntis teisminis skolų priteisimo procesas nei pareiškimas dėl teismo įsakymo. Tačiau ieškinys yra efektyvus tada kai nežinoma skolininko gyvenamoji arba darbo vieta bei skolininkas reiškia prieštaravimus.

Kai teismas patenkina ieškinį ir išduoda vykdomąjį raštą arba įsiteisėja teismo priimtas teismo įsakymas, galima kreiptis į antstolius su vykdomuoju dokumentu ir pradėti priverstinį skolos išieškojimą. Paspauskite žemiau esantį mygtuką ir pateikite paslaugos kainos užklausą!

Išsiųsti užklausą